Együttműködés, hűség, megelőzés

2018. január 08., címkék: állam-egyház megállapodás, bogárdi szabó istván, lelkészértekezlet, dunamellék

A reformáció emlékévéről, az állam és az egyház megállapodásáról, a lezajlott egyházi tisztújításokról, a közelgő országgyűlési választásokról és a misszióról is szó esett a Dunamelléki Református Egyházkerület újévi lelkészértekezletén.

Jóváhagyták az állammal kötött megállapodást

2017. november 22., címkék: állam-egyház megállapodás, xiv. zsinati ciklus 10. ülésszak

Zárt ülésen tárgyalta, majd egyhangúlag elfogadta a Zsinat a kormány és a Magyarországi Református Egyház között létrejött együttműködési megállapodást november 22-én. A református felsőoktatás finanszírozása vitákat váltott ki a zsinati tagok között, ezért döntöttek úgy, hogy maguk között beszélik és oldják meg a kialakult helyzetet.

Lelki segítség a lelkészeknek

2017. november 22., címkék: lelkigondozás, xiv. zsinati ciklus 10. ülésszak, bogárdi szabó istván, állam-egyház megállapodás, öngyilkosság, Lelkigondozás, interjú

Sokkal megterhelőbb a lelkipásztori szolgálat, mint azt a kívülállók gondolnák. A közelmúltban önkezével vetett véget életének egy lelkész – erről is kérdeztük Bogárdi Szabó István református püspököt, a Zsinat lelkészi elnökét, a szerdai zsinati ülés szünetében.